Ana Kategori

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme- Yüze Kök Hücre Tedavisi

KÖK HÜCRE İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME – YÜZE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ 

Yaşlanma, yaşam süresinin artmasının bir sonucu olarak, anatomik ve fizyolojik bütünlüğün hücresel düzeylerden bireysel düzeylere düşmesiyle kendini gösteren, tüm canlılarda gözlenen kaçınılmaz bir olgudur. Yaş alma, güneş ışınlarının ve çevresel faktörlerin etkisi, ciltte kırışıklıklara ve sarkmalara sebep olmaktadır. Ciltte oluşan bu kırışıklıklar, sarkmalar kişileri olduklarından daha yaşlı gösterebilir. En büyük ve en göze çarpan organ olan cilt, kozmetik olarak kişilerde özgüveni yansıtır ve bu nedenle, yaşlanmayla ilgili ciltte olan değişiklikler kişisel yaşam kalitesini doğrudan etkiler. Ciltteki kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ile oluşan sarkmalar ve kuruluk olarak kendini gösteren cilt yaşlanmasının ayırt edici özelliği, içsel ve dışsal faktörlere bağlı olarak hücresel ve hücre dışı yapısal değişikliklerinden kaynaklanır. Cildi nemlendiren, besleyen cilt bakım ürünlerinin uygulanması, diyetin düzenlenmesi, güneş ışığına maruz kalmanın sınırlandırılması ve estetik cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürler gibi yaşlanma sürecini önleme ve tersine çevirme için kullanılabilmektedir.

Son bilimsel çalışmalar, yaşlanma tedavisi için umut verici adaylar olarak kabul edilen kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen mezenkimal kök hücre tedavisinin (Kök Hücre SVF Tedavisi) önemini göstermektedir. Kişinin göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kök hücreler, aktif olarak büyüme faktörleri, kemokinler, sitokinler ve toplu olarak sekretom olarak bilinen hücre dışı matris proteinleri üretirler. Ciltte kolajen ve elastin sentezini artırmanın cilt gençleştirme üzerinde yarattığı son derece olumlu etkiler yaratıp, ciltte gençleşme etkileri gösterdiği gayet iyi bilinmektedir. Yüze Kök Hücre Tedavisi uygulamadan önce cilde uygulanan mikro iğne tedavisinin dermal kolajen ve elastik liflerin miktarını arttırdığı bilinmektedir.

Kişinin kendi yağ dokusu kök hücre, yenileyici etkisiyle gençleştirme tedavilerinde sıklıkla kullanılıyor. Cilt altı yağ dokusundan özel bir işlemle kolaylıkla alınan yağların laboratuvar şartlarında özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılmasından sonra hücrelerin hiç bekletilmeden, saklanmadan, tekrar üretilmeden, aktive edilerek, canlı canlı hemen aynı kişiye enjeksiyon yöntemi ile yapılan Yüze Kök Hücre Tedavisi ile yüzümüzde daha genç, daha canlı bir görünüm elde etmek ve kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Yüz ve cildimizde hücresel gençleşmeyi sağlayan, yaşlanma karşıtı Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme işlemi çok uzun süreli ve sınırsız sayıda tekrarlanabilir olmasıyla estetik tıbbın günümüzde en öne çıkan uygulamalarından biridir. Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme tedavisi ile cildi daha canlı, daha diri ve olduğundan daha genç gösteren, kırışıklıkları ve sarkmaları gideren bir görünüme sahip olabilmek mümkündür.

Diğer Makaleler