Ana Kategori

Yüzünüzde Gençlik Işıltısını Kucaklayın!

Yüzünüzde Gençlik Işıltısını Kucaklayın!

Yaşlanmayı önlemek için estetik tıbbın en etkili çözümlerinden bir yüze kök hücre tedavisi 

Yaşla birlikte tüm cildimizde olduğu gibi yüz cildimizde de sarkmalar, canlılık ve elastikiyetin kaybolması ve sonucunda da kırışıklıklar oluşuyor. Yüzde yaşlanma etkilerini gidermek, daha genç, daha canlı, daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için modern tıbbın geliştirdiği en yeni yöntemlerden birisi kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreler ile yapılan Yüze Kök Hücre Tedavisi. Kök hücre tedavisi konusunda çalışmaları ile tanınan Dr. Yüksel Büküşoğlu kök hücre ile yüz gençleştirme hakkında önemli bilgiler verdi.

Dr. Yüksel Büküşoğlu “Cilt yaşlanması, ciltte sarkma, çizgilerde artış, elastikiyette azalma ile karakterize edilebilir. Cildin canlı, diri, pürüzsüz ve genç görünümünü kolajen ve elastin adı verilen ve cildin yapı taşı olan proteinler sağlar. Yaşla birlikte birlikte yüz cildindeki kolajen ve elastin yapısının zarar görmesi nedeniyle yaşlanma etkisinin görülmesi kaçınılmazdır. Kolajen ve elastin vücudumuzun yapı taşları olan 6 ayrı ana amino asid tarafından oluşturulur. Bu amino asitlerin karışımının kök hücrelerle birlikte yüz cildine mikro enjeksiyon yoluyla enjekte edilmesi kolajen ve elastinin biyolojik olarak sentezlemesi için cildi uyarır. Sonucunda da, yüz cildinde  kolajen ve elastin üretimini defalarca artırılmasını tetikleyerek, gözle görülür şekilde daha canlı, sıkı, pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt ile yapısı oluşur. Yüz cildinin genç ve canlı yapısını geri kazandırır, ince çizgileri yumuşatır ve yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur.” Dedi.

Yüze Kök Hücre Tedavisinin Cilt Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesindeki Önemi

Dr. Yüksel Büküşoğlu “Kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreler ile yapılan yüze kök hücre tedavisi, yüz cilt dokusunu gençleştirme, canlandırma, tazeleme ve rejenerasyon sağlamada çok etkili olmaktadır. Kendi kök hücrelerimizin vücudumuzdaki en zengin olarak bulunduğu yerlerden biri yağ dokusudur. Göbek çevresi cilt altı yağ dokusunun küçük bir işlemle alınması sonrası bu alınan yağ dokusundan yalnızca birkaç saatlik özel tıbbi bir işlemle ayrıştırılması sonrası milyonlarca canlı kök hücreler içeren zengin sıvıya Stromal Vasküler Fraksiyon – SVF adı verilir. SVF Tedavisi en basit anlatımıyla kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreden zengin yağ dokusu sıvısı transferidir. SVF sıvısı milyonlarca canlı kök hücreler ile rejeneratif, yenileştirici, gençleştirici, canlandırıcı hücreler içerir.

Kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücrelerin yüzde istenilen bölgelere enjeksiyonu öncesi ciltte mikrokanallar açılarak daha derin ve etkili kök hücre nüfuzunun sağlanması en ideal sonucu vermektedir. Kök hücre ile yüz gençleştirme tedavisinin yaşlanma karşıtı bir tedavi stratejisi olarak etkinliği çok sayıda bilimsel çalışmalara dayanan sonuçlarla doğrulanmış bulunmaktadır. Yapılan tüm bilimsel çalışmalarda yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin (SVF Kök Hücre Tedavisi) cilt yaşlanmasına karşı en etkili tedavi olduğu kanıtlanmıştır. Bildirilen etki mekanizması, yaşlanmanın sinyal yollarını değiştirmeyi ve cildi kolajen, fibronektin ve elastin artışı yolu ile yenilenmesinin sağlanmasını içerir. Mevcut tedavilerle karşılaştırıldığında, yağ dokusundan elde edilen yüze kök hücre tedavisi yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak kullanımı günümüz estetik tıp ve anti-aging alanında kabul görmüş bulunmaktadır.” diye belirtti.

Diğer Makaleler