Exosome Kök Hücre Tedavisi - Estetikcell
Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Exosome Kök Hücre Tedavisi

Estetikcell > Exosome Kök Hücre Tedavisi

EXOSOME KÖK HÜCRE SERUMU TEDAVİSİ

Exosome’lar kök hücrelerden salınan ve kök hücrelerden hedeflenen hücrelere yenileşme, gençleşme ve onarım mesajlarını taşıyan mikro düzeydeki partiküllerdir. Kök hücreler tarafından salınan eksozomlar enjekte edildiği yerdeki hücrelerde yenileşme, gençleşme, doku onarımı, anti-aging süreçlerini başlatma ve düzenlemede son derece etkilidir. Genç ve sağlıklı kök hücrelerden gelen eksozomların enjekte edildiği yerdeki yaşlı, yıpranmış hücreleri gençleştirip, yenileştirdiği görülmektedir.

Estetik uygulamalarda eksozom tedavisi özellikle yaşlanma sürecinde hasar görmüş cilt dokusunda yenilenme, tazelenme, onarım ve gençleşmeyi sağlamak için son derece faydalıdır.

Exosome gençleştirme tedavisinin, ciltteki Elastin dokusunda %300 artış, Kollajen sentezinde %600 artış, Fibroblast’larda ise %180 artışa yol açtığı bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir. Eksozomlar, PRP’den 50 ile 1.000 kat daha fazla büyüme faktörü içermesi nedeni ile son derece güçlüdürler.

Exosome kök hücre tedavisi yüz cildindeki kırışıklıklar gibi yaşlanmaya bağlı değişiklikleri azaltmak ve cilt gençleşmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Kök hücrelerden elde edilen exosome kök hücre serumu güçlü büyüme faktörleri, peptitler, koenzimler, mineraller ve amino asitler içerir. Daha genç, diri, sıkı ve daha az yaşlanma belirtileri gösteren bir cilt dokusu elde etmek için kullanırlar.

Exosome tedavisi için kök hücre tedavisi gibi herhangi bir operasyona ihtiyaç duyulmaz. Eksozom kök hücre tedavisi yüz, boyun ve dekolte bölgesine mikroiğneler yardımı ile kolaylıkla enjekte edilir.

Eksozom Kök Hücre Tedavisi cilt gençleştirme, sıkılaştıma, kırışıklık giderme, leke tedavileri, akne-sivilce izleri tedavileri yanısıra saç dökülmelerini önlemek, daha gür ve sağlıklı bir saç dokusu elde etmek için kullanılır.

EXOSOME HÜCRE YENİLEME VE CİLT GENÇLEŞTİRME TEDAVİSİ

İletişime Geçin

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]