Ana Kategori

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme Yöntemi

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme Yöntemi

Yüzümüz yaşlanma belirtilerini en çok gösteren bölgelerin başında gelir. Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme uygulamasından önce cildimiz yaş almaya bağlı olarak elastikiyetini kaybettikçe mimiklerin ve yer çekiminin etkisiyle yüzümüzde deformiteler kendini göstermeye başlar.

Nedir Bu Deformiteler?

İlk etapta cilt matlaşarak eski canlı, parlak görünümünü yitirmeye başlar. Bu cildin nem dengesinin bozulmaya başlamasıyla doğru orantılıdır. Akabinde kollajen üretimi azalmaya başladığı için cildin yapısında bulunan ve cildimizin gergin görünümünde etkin rol oynayan bağ dokular zayıflamaya başlar. Azalan kollajen üretimi ve zayıflayan bağ dokular nedeniyle cildimiz giderek elastikiyetini yitirir ve kırışmaya hatta gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelir.

Bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösteren bu deformitelerin günümüzde etkin bir o kadar da güvenilir ve yüz güldüren sonuçlar aldığımız bir tedavisi bulunmaktadır; Yüze Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme nedir?

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan kök hücre ile yüz gençleştirme uygulaması, temelde, vücudumuzda bulunan kök hücrelerin dönüşüm ve çoğalma yeteceğinden yararlanarak cildi gençleştirme için kullanılmasıdır.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücreler vücudumuzda henüz olgunlaşmamış halde bulunan özel hücrelerdir. Bu hücreleri özel yapan ise kendilerini çoğaltma ve vücuttaki her dokuya uyum sağlama yetenekleridir. Kişinin kulak arkasından alınan bir deri parçasının veya vücudundan aspire edilen yağların özel bir işlemden geçirilerek kök hücrelerine ayrılması ve çoğaltılmasını kapsayan kök hücre ile yüz gençleştirme uygulamasında amaç, elde edilen kök hücrelerin yüz bölgesindeki deformetileri gidermek için kullanılması böylelikle kök hücrelerin dönüşüm ve onarım gücünden yararlanarak kişiye çok daha genç bir görünüm kazandırmaktır.

Kök Hücre Tedavileri Kalıcı Tedaviler midir?

Kök hücre ile yüz gençleştirme uygulamaları uzun soluklu sonuçlar veren ve hastalarda daha genç bir görünüm sağlayan uygulamalar olmakla birlikte cilt yaş almaya devam ettiği için ömürlük uygulamalar değildirler. Yılda 1 kez tekrarlanmaları gerekir.

Kök Hücre Tedavisi İçin Alınan Yağlarla Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Kök hücre ile yüz gençleştirme uygulaması için eğer yağdan kök hücre elde etme yöntemi tercih edildiyse kişinin karın, bacak, uyluk gibi vücudunda yağlanmaya meyilli bölgelerden yağ alınır ve bu alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek kök hücre elde edilir. Ancak bu yağ aspirasyonu veya alımı, oldukça minimaldir. Dolayısıyla yağ alınan kısımda gözle görülür bir incelme veya zayıflama olmaz.

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Uygulaması İçin İş Yerimden Kaç Gün İzin Almalıyım?

Kök hücre ile yüz gençleştirme uygulamaları pratik ve konforlu uygulamalar olmakla birlikte sosyal hayatı da kesintiye uğratmayan uygulamalardır. İşlem, herhangi bir nekahet dönemi gerektirmez. Dolayısıyla uygulama sonrası iyileşme için herhangi bir izin almanıza gerek yoktur. Uygulamanın akabinde rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilir, günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kök hücre ile yüz gençleştirme uygulamasıyla daha canlı ve parlak bir cilt görünümü elde edebilir, cildinizdeki ince kırışıklıkları geride bırakabilir, bağ dokuların güçlenmesiyle cildinizde daha gergin bir görünüm elde edebilir ve cilt lekelenmelerini geride bırakabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için klinik iletişim numaralarımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Diğer Makaleler