Ana Kategori

Saça Kök Hücre Tedavisi

Saç kökünde saç folikülü adı verilen bir bölümde kök hücreler bulunur ve bu hücreler yeni saç dokusunu oluşturur. Saç döküldüğünde, yeni bir saç teli oluşturmak için saç folikülünde bulunan kök hücreler tarafından yeni saçlar oluşturulur. Bununla birlikte, yaşla birlikte birçok kök hücre yavaş yavaş bulundukları saç folikülünden kaçma eğilimindedir ve yakındaki cilt dokusuna göç eder. Bu nedenle, saç folikülü saçın oluşup, yenilenmesini sağlayan kök hücreleri rezervini/deposunu tüketir. Bu olduğunda, saç folikülleri küçülür ve sonunda kapanır ve yeni saçların çıkması çok zorlaşır. Kafadaki saçlı derideki mevcut saç foliküllerden yeni saç çıkmasını söyleyen kök hücrelerin azalması ile saç incelir ve saç dökülmesine, kelleşmeye neden olur. Saç uzamaya devam etse bile, genellikle daha ince,daha cılız ve dökülmeye eğilimli bir yapıya sahip olur.Ölen veya hasar gören saç folikülleri kendini yenileyemediğinde, vücut her zaman onları değiştiremez.

Kök hücreler, saç da dahil olmak üzere doku ve organların yenileşmesini sağlarlar. Kök hücreler, hasar görmüş saç foliküllerini yeniden canlandırıp, saç hücrelerin büyümesini, çoğalmasını ve kuvvetlenmesini tetikleyerek yeni sağlıklı, gür ve canlı saçların oluşumunu sağlar.

Kök hücrelerin enjekte edildiği kafa bölgesindeki zayıflamış ve yıpranmış saç köklerinde bulunan saç foliküllerini güçlendirip, gürleştirdiği, yenileştirip, yeni saç tellerinin oluşumunu sağladığı bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir.
Saça kök hücre tedavisi kafa derisinde saç dökülmesinin olduğu bölgelere enjeksiyon yönetimi ile uygulanır.
Saça kök hücre tedavisi aynı zamanda saç ekimi operasyonu sonrası ekilen saç köklerinin güçlü ve kalıcı olması da sağlanır. Saça kök hücre tedavisi enjekte edildiği kafa bölgesindeki saç foliküllerini besleyip, güçlendirerek saç ekimi operasyonunun başarı şansını çok arttırır. Saça kök hücre tedavisinde enjeksiyonların mutlaka belli derinlikte saç köklerine kadar ulaştırılması gerekmektedir. Bu nedenle zayıflamış saç bölgelerinde kök hücreler mikro iğneler ile saç köklerine kadar iletilir. Saça kök hücre tedavisi içok kolaylıkla ve çok kısa sürede yapılabilmektedir.

Saça Kök Hücre Tedavisi
– Her türlü saç dökülmesinde
– İlerleyici tip saç dökülmesinde
– Seyrelmiş ve ince saç sorunu olanlar
– Erken yaşta saç dökülmesi yaşayanlar
– Erkek tipi saç dökülmesi olanlar
– Kronik saç dökülme sorunu olan, zayıf ve seyrek saçlı kadınlar
– Mevsimsel veya strese bağlı ani saç dökülmesi yaşayanlar
– Saç ekimi sonrası var olan saçları korumak isteyen kişiler
– Saç ekimi sonrasında başarıyı arttırmak isteyenler
– Saç ekimi operasyonu düşünmeyen, ameliyatsız bir çözüm arayanlar
– Saç ekimi operasyonu ve diğer tedavileri olup, bu tedavilerden çok az

fayda görmüş kişilerde uygulanabilir.

Diğer Makaleler