Ana Kategori

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Saçlarımız başta genetik faktörler olmak üzere birçok nedene bağlı olarak yıpranır ve dökülmeye meyilli hale gelir. Saç dökülmesi tedavisi yanlış şampuan ve saç bakım ürünlerinin kullanılması, kötü beslenme, olumsuz yaşamsal alışkanlıklar, aşırı sıklıkla yıkama, fön boya gibi çeşitli kozmetik işlemler saçlarımızı yıpratır ve akabinde de dökülmelerine zemin hazırlar.

Saç dökülmesi ciddiye alınması gereken bir sağlık ve estetik problemidir. Saç dökülmelerine erken dönemde müdahale edilmediği takdirde dökülme artar, saçlar seyrekleşir, dahası zamanla kellik ortaya çıkar. Bu geri dönülemez değişimden sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da etkileniriz. Bu nedenle söz konusu saç dökülmeleri olduğunda ilerleyen zamanda üzülmemek ve daha büyük kayıplar yaşamamak için mutlaka erken dönemde müdahale etmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Saç Dökülmelerinde Ne Gibi Önlemler Alınabilir?

Saç dökülmeleri, başta koparak dökülmeler olmak üzere azar azar başlayıp müdahale edilmediğinde artan bir problemdir. Yetişkin bir kadın ve erkekte ortalama 100 saç teli dökülmesi normal kabul edilirken bu sayının yükselmesi kelliğe doğru gidildiğinin göstergesidir.

Günümüzde başta PRP tedavileri olmak üzere saç dökülmeleri için birçok tedavi onarıcı ve önleyici tedavi uygulanmaktadır. Ancak bu tedaviler kök hücre uygulamalarına göre çok daha yüzeysel ve kısıtlı tedavilerdir.

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi Mümkün mü?

Kök hücreler, vücudumuzda hali hazırda bulunan ve pek çok farklı dokuyu taklit edebilen buna ek olarak kolaylıkla çoğalma gösterebilen hücrelerdir. Kişinin dokusundan ya da yağlarından elde edilebilen kök hücreler özel bir işlemden geçirilerek yine kişiye enjekte edilirler. Bu yönüyle kök hücre tedavileri bir bakıma PRP tedavilerini andırsa da PRP’den çok daha güçlü ve uzun soluklu etkisi olan uygulamalardır. Saç diplerine uygulanacak bir kök hücre tedavisi ile saç dökülmeleri minimalize edilebilir, saç kökleri güçlendirilip saçlar gürleştirilebilir. Saç foliküllerini harekete geçirerek saçı canlandıran tedaviler olan kök hücre ile saç dökülmesi tedavileri, yüksek hasta memnuniyeti sağlanan uygulamalardır.

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi Kalıcı mıdır?

Kök hücre tedavileri uzun soluklu tedavilerdir. Kök hücre ile yapılan saç dökülmesi tedavileri hem saçları onarıcı hem de saç dökülmelerini önleyici özelliktedirler. Bununla birlikte saç dökülmesini etkileyen genetik ve çevresel faktörler nedeniyle belirli aralıklarla bu işlemlerin yenilenmesi gerekebilmektedir.

Kök Hücre ile Saç Dökülme Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Kök hücre tedavileri lokal anestezi altında yapılan işlem süresince hastaların herhangi bir ağrı veya acı hissetmediği uygulamalardır. Kök hücre ile yapılan saç dökülmesi tedavilerinde de gerek kök hücre elde etmek için alınan doku veya yağ işlemi süresince gerekse hazırlanan özel bileşenin saç diplerine zerk edilmesi süresince hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi için Kimler Uygun Birer Adaydır?

Eğer kişi;

  • Saç ekimi veya saç simülasyonu gibi uzun ve pahalı işlemler düşünmüyorsa,
  • Mevsimsel geçişlere bağlı olarak saç dökülmeleri yaşıyorsa,
  • Saçlarında seyrekleşme ve cansızlık söz konusuysa,
  • Genetik faktörler nedeniyle saçlarında bölgesel kellikler oluşmaya başladıysa,
  • Erkek tipi dediğimiz kafanın tepesinden itibaren saçlarında bir kellik söz konusuysa,
  • İnce telli ve yıpranmış saçlardan muzdaripse,

Kök hücre ile saç dökülmesi tedavisi için uygun birer adaydır.

Siz de alanında uzman, tecrübeli bir ekip ve doğru tedavi protokolü ile daha güçlü ve gür saçlara kök hücre tedavisi ile kavuşabilir, olası kellik problemlerinin önüne geçerek saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Kök hücre ile saç dökülmesi tedavisi için detaylı bilgiye klinik iletişim numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Makaleler