Ana Kategori

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Söz konusu kök hücre tedavileri olduğunda birçok kişinin aklına cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları gelse de günümüzde kök hücre uygulamaları saç tedavilerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Kellik Tedavisi kök hücrenin onarıcı gücünden yararlandığımız uygulamalarda saç dökülmeleri başta olmak üzere doğru hasta seçimi ve etkin uygulama ile bugün birçok hastanın kellik tedavisinde kök hücre uygulamalarıyla yüz güldüren etkin sonuçlar elde etmek mümkündür.

Kök Hücre ile Kellik Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Ekzosom (Exosome) kök hücre serumu ile yapılan kök hücre ile kellik tedavisinde amaç; genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak saç dökülmeleri ve akabinde kellik yaşayan hastaların sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlamaktır. Seans sayılarının hastanın ihtiyaçlarına göre değiştiği kök hücre ile kellik tedavisinde çoğu zaman 3 haftalık aralıklarla yapılan 2 seans yeterli olmaktadır. Tıpkı cilt gençleştirme uygulamalarında olduğu gibi hastanın kulak arkasından alınan dokusundan ya da vücudundan alınan yağdan elde edilen kök hücrelerin kullanıldığı kök hücre ile kellik tedavisi yan etkileri olmayan güvenilir bir uygulamadır.

Hastadan alınan doku veya yağlardan elde edilen kök hücreler, kafada seyrekleşmiş ve giderek kelliğin ortaya çıktığı bölgelere özel mezoterapi iğneleri ile enjekte edilir. Eksozom kök hücre serumu ile yapılan tedavi sayesinde kök hücrenin onarıcı etkisiyle saçlar güçlenir ve gürleşir.

Kök Hücre ile Kellik Tedavisi Saç Ekimi ile Aynı mıdır?

Saç ekimi; farklı ekim yöntemlerinin kullanıldığı, kişiden alınan saç köklerinin kafadaki kel bölgelere ekildiği bir işlemdir. Kullanılan yönteme göre değişmekle birlikte ortalama 5-6 sürer ve akabinde bir iyileşme süresi bulunur. Bununla birlikte saç ekiminde kökler nakledilir, halihazırdaki saçlar güçlendirilmez.

Ekzosom (Exosome) kök hücre serumu ile yapılan kök hücre ile kellik tedavisi, iyileşme süresi bulunmayan uygulama sonrası hastaların rahatlıkla sosyal yaşamlarına döndüğü ve kafada herhangi bir yaraya neden olmayan bir çeşit saç mezoterapisi işlemidir. Bu uygulamada halihazırdaki saç kökleri güçlendirilir, saç dökülmelerinin önüne geçilir dahası kök hücrenin onarımı ile güçlenen saçlar gürleşir.

Kök hücre ile kellik tedavisi, saç ekimi işleminden tamamen farklı bir uygulamadır.

Kök Hücre ile Kellik Tedavisi, Saç Simülasyonu ile Benzerlik Gösterir mi?

Saç simülasyonu işlemi, bitkisel özlü saça özel boyalarla yapılan bir imitasyon işlemidir. Saç simülasyonu işleminde saçlar güçlendirilmez, saç dökülmelerinin önüne geçilmez. Saç simülasyonu uygulaması, zamanla dökülmüş ve kel ya da seyrek saç görünümünün neden olduğu estetikten uzak görüntüyü kapatmak için saç derisine uygulanan boya bazlı bir işlemdir. Kök hücre ile kellik tedavisi ise başta erkek tipi saç dökülmeleri olmak üzere birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmelerinin önüne geçen onarıcı ve besleyici bir tedavidir.

Kök Hücre ile Kellik Tedavisi Kadınlarda da Görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesini Engeller mi?

Erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe noktasından itibaren zamanla saçlarda seyrekleşmenin görülmesi akabinde de kelliğin ortaya çıkmasıdır. Her ne kadar erkek tipi denilse de kadınlar da oldukça yaygın olarak görülen bu saç dökülmesi tipi, kök hücre tedavisi ile yavaşlatılabilmekte dahası önlenebilmektedir.

Kök hücrelerin sunduğu onarım imkanı sayesinde kadınlardaki saç seyrekleşmesinin ve dökülmelerinin önüne geçebilen kök hücre ile saç tedavileri, doğru tedavi protokolü ile etkin sonuçlar verebilmektedir. Ekzosom (Exosome) kök hücre serumu ile yapılan kök hücre ile kellik tedavisi, onarıcı ve önleyici bir tedavidir. İleriki dönemde saç ekimi düşünmeyen kişiler için ideal bir uygulama olan Ekzosom (Exosome) kök hücre serumu ile yapılan kök hücre ile kellik tedavisi, halihazırdaki saç köklerini güçlendirirken saç dökülmelerinin de önüne geçmektedir.

Diğer Makaleler