Uncategorized

Eksozom ile Yüz Gençleştirme – Yüze Eksozom Tedavisi

Cildimiz özellikle belirli bir yaştan sonra hem içsel, hem de güneş ışınları, kimyasal maddeler gibi dış faktörlere bağlı olarak yaşlanmaya ve hasara karşı hassastır. Cilt yaşlanması kuruluk, elastikiyetini kaybetme, cansız görünüm, sarkma, ince kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri olarak kendini gösterebilir. Cildi korumanın yanı sıra sağlıklı, genç, diri ve parlak bir cilt önemlidir . Aynı zamanda dış görünüşümüzü, sosyal davranışlarımızı ve güven düzeyimizi de etkiler. Özellikle kadınlar yaşlanma belirtilerinin ve cilt hasarlarının önlenmesi için daha duyarlıdır.

Cilt yaşlanmasının önlenmesi, daha sağlıklı, canlı, genç, diri bir cilt için kök hücre ile yüz gençleştirme tedavileri kullanılmaktadır.  Yüze kök hücre tedavisi etkili bir tedavi olarak öne çıkmaktadır. Estetik tıp alanındaki en son gelişmelerle birlikte eksozom tedavisi ise son zamanlarda em yaygın olarak kullanılan bir tedavidir. Exosome’lar kök hücrelerden salınan ve kök hücrelerden hedeflenen hücrelere yenileşme, gençleşme ve onarım mesajlarını taşıyan mikro düzeydeki mesajlaşma partikülleridir. Aslında, kök hücre tedavilerinin sağladığı faydaların çoğu, kök hücrelerden eksozom salınmasına ve bunların enjekte edildiği dokulardaki güçlü etkilerine atfedilmektedir.

Eksozomlar hücreler arasında sinyal ve iletişim görevi görür ve gittikleri dokunun davranışlarını belirler. Eksozom tedavisi enjekte edildiği yerdeki hücrelerde yenileşme, gençleşme, doku onarımı, anti-aging süreçlerini başlatma ve düzenlemede etkili olmaktadır.

Yüze eksozom tedavisi özellikle yaşla birlikte hasar görmüş, canlı ve genç görünümünü kaybetmiş cilt dokusunda yenilenme, tazelenme, onarım, gençleşmeyi sağlamak ve yaşlanma etkilerini gidermek için kullanılmaktadır. Eksozom tedavisinin hücreleri onarıp, yenilediği, gençleştirdiği, yeni hücre genç hücre oluşumunu desteklediği, yeni kolajen üretimini arttırdığı, ciltteki iltihabi reaksiyonu, hatalı bağışıklık yanıtlarını düzelttiği, yeni kılcal damar oluşumu artırdığı bilinmektedir.

Exosome tedavisi ile eksozomlar enjekte edildiği dokulardaki hücreler üzerinde sinyal mekanizmaları ile etki edip, o hücrelerin kaderini belirler. Hücrenin hayatta kalmasına, kendini yenileyip, onarmasına, dokunun tekrar organize olarak gençleşmesine, yeni kılcal damarlar oluşmasına yol açar.

Bu etkileri ile eksozom ile yüz gençleştirme tedavisi yüzde kırışıklığı etkili bir şekilde giderir, cilt dokusunun canlı, sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Yüze exosome tedavisi kollajen üretimini artırarak cilt elastikiyetini ve cildin nem tutma oranını artırır. Bu da cildin daha diri, gergin ve canlı bir görünüm kazanarak yaşlanma karşıtı etkiler sergiler.

Exosome ile yüz gençleştirme tedavisi sırasında eksozomların cilt tarafından emilimini artırmak için dermapen ile ciltte son derece minik delikler, gözenekler oluşturulması tedavinin etkinliğini artırır. Eksozom yüz gençleştirme tedavisi sonrası yüz yaşlanmasında son derece etkili değişikler sağlandığı, yaşlanma etkilerinin giderildiği bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Exosome yüz gençleştirme tedavisi yaptıranların yorumları bu bilimsel sonuçları doğrular nitelikte olduğu görülmektedir.

Eksozom ile yüz gençleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilmek yapılacak muayene ve değerlendirme sonrası mümkün olabilmektedir.

Diğer Makaleler